داود گرشاسبی از شروع ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهرها از صبح روز چهارشنبه( 20 اسفند) همزمان با سراسر کشور خبر داد.

رئیس هیات اجرایی شهرستان مرند با اشاره به فراهم کردن مقدمات برگزاری همزمان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، گفت: تمام تمرکز و تلاش ما برگزاری یک انتخابات پرشور با تکیه بر اصل امانتداری و قانونمداری است.

وی افزود: در این دوره انتخابات برای رعایت هرچه بهتر پروتکل های بهداشتی قرار بر این است که ثبت نام کاندیداها بصورت مجازی برگزار شود.

گرشاسبی خاطرنشان کرد: در همین راستا چهار شیوه برای ثبت نام کاندیداها در نظر گرفته شده که در روش اول کاندیداها یک اپلیکیشن موبایلی دانلود کرده و با ثبت نام در این اپلیکیشن یک کد رهگیری برای آنها صادر می شود و با توجه به این کد زمان مراجعه آنها به فرمانداری برای تحویل مدارک مشخص می شود.

وی افزود: در شیوه دوم، یک نرم افزار برای دسکتاپ طراحی شده که افراد با مراجعه به پرتال استانداری و سایت وزرات کشور این برنامه را روی سیستم خود نصب کرده و با ثبت نام در این برنامه، کدرهگیری دریافت کرده و زمان مراجعه آنها به فرمانداری مشخص می شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: در شیوه سوم هم افرادی که به گوشی هوشمند و سیستم دسترسی ندارند می توانند با مراجعه به کافی نت‌ها و دفاتر پیشخوان ثبت نام انجام داده و کد رهگیری دریافت کنند و بر اساس این کد زمان مراجعه آنها به فرمانداری مشخص می‌شود.

وی افزود: درشیوه چهارم با داشتن کد رهگیری و یا روند کلی ثبت نام با حضور در فرمانداری می توانند مراحل ثبت نام تکمیل نمایند.

داود گرشاسبی یادآورشد: فرمانداری شهرستان از ۲۰ تا ۲۶ اسفند از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر کار ثبت نام داوطلبان را انجام خواهد داد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در خصوص مدارک مورد نیاز داوطلبان گفت: داوطلبان برای ثبت نام باید اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات، اصل و تصویر کارت ملی، اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، یک قطعه عکس سه درچهار، عکس و تصویر مدرک تحصیلی و اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا برای داوطلبانی که مسئولیت دولتی داشته اند را ارائه کنند.

وی یادآور شد: در خصوص مدرک تحصیلی در این دوره انتخابات برای داوطلبان شوراهای شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت مدرک فوق دیپلم و برای داوطلبان شوراهای سایر شهرها با جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر مدرک کارشناسی درنظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که یک دوره سابقه عضویت شورای شهر را داشته و در همان حوزه مجددا ثبت نام کرده باشند، از شرط مدرک تحصیلی معاف می شوند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند ادامه داد : در کنار اینها گواهی عدم سوء پیشینه لازم است که از تاریخ آن نباید بیش از سه ماه گذشته باشد.

وی در آخر بر برگزاری انتخابات با حضور حداکثری ، سالم و قانونمند و اصل رعایت بی طرفی تاکید کرد.

داود گرشاسبی بیان داشت: انتخابات ارزشمندترین دستاورد انقلاب اسلامی، عنصر همبستگی و وفاق ملی و تجلی عینی مشارکت مردم درتعیین سرنوشت خود است.

 

 

 

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند