محمدرضا پورمحمدی در مراسم افتتاح بخشداری کشکسرای مرند خاطرنشان کرد: در کشور ما، نظام برنامه ریزی متمرکز است و هدف از این تقسیمات و تفویض اختیار، تسریع خدمت رسانی به مردم می باشد.

وی با بیان اینکه همدلی، مودت و همراهی در بین مسوولین حاکم است افزود: در این شرایط تحریمی، بیشترین فشارهای اقتصادی بر اقشار متوسط به پایین جامعه است و مسوولین باید علاوه بر مدیریت وظیفه ای که باید انجام شود، با نگاه مدیریت فرآیندی، تا جایی که ممکن است، در راستای ارائه خدمات عمومی در همه نقاط شهری و روستایی تلاش کنند.

پورمحمدی در خصوص ظرفیت های بخش کشکسرای نیز گفت: این بخش از هر لحاظ قابلیت های فراوانی دارد که مهمترین آن منابع انسانی است که محور توسعه است.

استاندار آذربایجان شرقی، امنیت را مهمترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی بیان کرد و گفت: امنیت پایدار که اکنون در منطقه داریم، مدیون پشتوانه مردمی است و وظیفه ما، خدمت کردن به مردم که ولی نعمت ما هستند، می باشد.

پورمحمدی با اشاره به وجود شرایط کرونایی در جهان خاطرنشان کرد: ایران به رغم وجود تحریم های ظالمانه، با مدیریت خوب وضعیت کرونایی، موجب حیرت سازمان جهانی بهداشت شده است.

وی گفت: در سال‌های گذشته، تا حد امکان با انقلاب اسلامی ایران دشمنی صورت گرفت، اما با وجود دسیسه های بسیار که می گفتند جمهوری اسلامی، چهلمین سال انقلاب را جشن نخواهد گرفت، امسال ایران چهل و دومین سال انقلاب اسلامی را با عزت شروع کرد و ترامپ دیوانه به زباله دان تاریخ پیوست.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن اظهار داشت: مشارکت جدی مردم در انتخابات پیش رو، چاره مشکلات است و ما باید با حضور حداکثری خود، حماسه سیاسی دیگری در سال آینده خلق کنیم.

فرماندار ویژه مرند نیز با اشاره به توانمندی‌های بخش کشکسرای گفت: نیروی انسانی این بخش، نیروی خلاق، توانمند و فعال در حوزه اقتصاد هستند و ما قصد داریم به جهت ظرفیت های بالای اقتصادی در این منطقه، شرکت های دانش بنیان را به این مسیر بیاوریم.

داود گرشاسبی همچنین افزود: بخش کشکسرای با توجه به نزدیکی آن به مناطق آزاد تجاری ماکو و ارس و نیز نزدیکی به کشورهای خارجی و داشتن شرایط و موقعیت مناسب جغرافیایی، ما را مجاب به توجه بیشتر به این بخش کرد.

وی ادامه داد: توانمندی بخش کشکسرای در حوزه کشاورزی، تامین گوشت طیور، تولید عسل و سایر محصولات از جمله دلایل دیگر توجه بیشتر به این منطقه بوده و موجب محقق شدن و تصویب بخشداری کشکسرای پس از چندین سال شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند ضمن اشاره به وجود بیش از ۸۵۰۰ خودروی کشنده در این شهرستان خاطرنشان کرد: توانمندی دیگری که برای بخش کشکسرای در آینده متصور است، دایر کردن پارک لجستیک در این شهر می باشد که مطالعات آن هم انجام شده است.

نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به افتتاح بخشداری کشکسرای گفت: پس از افتتاح رسمی، تلاش ما باید این باشد که با کمک هم، ساختمان بخشداری در شأن این بخش احداث شود.

معصومه پاشایی بهرام اظهار داشت: هدف ما این است با آرامش و به دور از مسائلی که بوی جدایی و تفرقه می دهد، امور شهرستان را پیش ببریم.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم آغاز به کار بخشداری کشکسرای از همین ابتدا، محکم و قوی باشد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس با تاکید بر مشارکت بیشتر در انتخابات پیش رو گفت: آینده این کشور در دستان نسل جوان خواهد بود و ما باید با ارزش قائل شدن بیشتر به جمعیت جوان، برای نظام کادرسازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اینکه ما توانستیم در این شرایط سخت تحریمی، در آرامش باشیم، به برکت نجابت مردم و وفاداری آنها به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه مرند نیز اظهار داشت: باید از کلیه مسوولین و افرادی که در مسیر تصویب و ایجاد بخشداری کشکسرای تلاش کردند، قدردانی کرد، چرا که این اتفاق به طور قطع برای شهرستان و منطقه، مبارک خواهد بود.

حجت‌الاسلام علی نعمت زاده با اشاره به مشکلات و توطئه های بسیار دشمن بر علیه ایران گفت: رمز پیروزی ما در برابر دشمن در این سال‌ها، یاد خدا بوده است.

در این مراسم، با اعطای حکمی توسط استاندار آذربایجان شرقی، حسین غفاری به عنوان بخشدار بخش جدید کشکسرای انتخاب شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند