معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: چند روز پیش اعلام کردیم که آمار کرونای انگلیسی در شهرستان 5 نفر است که متاسفانه این آمار افزایش یافته و تعداد مبتلایان کرونای انگلیسی در حال افزایش است.

وی افزود: کرونای جهش یافته از وضع قبلی خود به مراتب خطرناک تر و انتقال آن سریع تر و بیشتر است .

گرشاسبی ادامه داد : آنچه که در شهرستان مرند مشهود است و باعث نگرانی شده است ، ساده انگاری ویروس کرونا است که می توان در بازار ، آرامستان و دورهمی ها مشاهده کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان مرند بیان کرد: متاسفانه طبق آمار ، تعداد مبتلایان بیشتر شده که این آمار بیانگر سرایت بیشتر آن بوده که باعث نگرانی شده است.

وی با اشاره به همکاری مردم فهیم شهرستان در امر پیشگیری از شیوع بیشتر خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از همه گیری این ویروس باز هم راه حل اصلی رعایت پروتکل های بهداشتی و جدی گرفتن آن در شرایط کنونی است .

داود گرشاسبی تصریح کرد: متاسفانه آمار کرونا هر روز بیشتر می شود و با توجه به جهش آن ویروس و اعلام های مکرر متاسفانه عادی انگاری و عدم استفاده از ماسک  و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان کمتر مشاهده می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه تعداد مراجعه به بیمارستان و مثبت بودن علایم کرونا در حال افزایش است که زنگ خطر جدی برای آغاز پیک چهارم و البته خطرناک تر آن است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرندبیان کرد: نگران افزایش آمار مبتلایان به کرونا هستیم و اگر روند فعلی ادامه داشته باشد شهرستان از وضعیت زرد به قرمز تغییر رنگ خواهد داشت که اعمال محدویت ها آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد مبارزه با کرونا شهرستان مرند با اشاره به نزدیکی به نوروز گفت: همه چیز به همکاری مردم در امر کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا بستگی دارد و اگر این همکاری صورت گیرد نوروز خوبی در کنار خانواده خواهیم داشت .

وی گفت: شاید خیلی از آسیب های وارد شده از کرونا ترمیم پذیر باشد ولی جان انسانها ترمیم پذیر و قابل برگشت نیست و اثرات آن در خانواده و حتی جامعه باقی می ماند و منطقی نیست که به خاطر بی توجهی به پروتکل های بهداشتی خانواده ای داغدار شود.

داود گرشاسبی در آخر خاطر نشان کرد: امیدوارم مردم فهیم شهرستان ما را در کنترل این بیماری یاری دهند.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند