معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: پس از گذشت یک سال از شیوع ویروس کرونا در شهرستان، شیوه های مقابله با کرونا را جزئی از رفتارهای خود کرده و آن را تبدیل به فرهنگ کنیم.

داود گرشاسبی روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونای شهرستان مرند اظهار کرد: اکنون در شرایط حساس کرونایی قرار داریم و باید با درک آن، رفتارهای هوشمندانه داشته باشیم.

وی افزود: شیوه های مقابله و نوع تعامل با کرونا، نشان دهنده میزان فهم اجتماعی یک منطقه است و باید راه‌های مبارزه با کرونا را به عنوان رفتار اجتماعی ترویج کنیم.

فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: ابتدا باید وضع موجود را با کمک ساختار اداری و مردم تثبیت و حفظ کرده و به شکلی رفتار کنیم که به سمت تغییر وضعیت و اعمال محدودیت ها نرویم.

وی خود کنترلی را نیاز اساسی شهرستان در ارتباط با ویروس کرونا بیان کرد و افزود: ضروری است در شرایط کنونی و برای پیشگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا، از رفتارهای پرخطر و حضور در تجمع های غیر ضروری از جمله مراسم عزا و عروسی خودداری کنیم.

در ابتدای این جلسه مدیر شبکه بهداشت و درمان مرند نیز با بیان اینکه تاکنون تعداد ۵۰۲ نفر در شهرستان بر اثر کرونا جان باخته اند، اظهار کرد:  در روزهای گذشته، تعداد ۲ نفر مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی داشتیم که پس از انجام آزمایش از افراد مرتبط با این ۲ نفر، تعداد مبتلایان به کرونای انگلیسی به ۵ نفر رسیده است.

صمد طاهری در مورد آغاز واکسیناسیون ویروس کرونا در شهرستان مرند نیز اعلام کرد: اولین مرحله واکسیناسیون کرونا با ۲۳۰ دوز از اواخر هفته جاری در مرند آغاز می شود و افرادی که به طور مستقیم در حال مبارزه با کرونا هستند، در اولویت قرار دارند.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند