جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان مرند با محوریت بررسی آخرین وضعیت نانوایان شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار نانوایی ها را یکی از مهمترین مشاغلی دانست که با سلامت مردم در ارتباط هستند گفت: متاسفانه برابر گزارش ستاد ملی کرونا در سطح کشور نانوایی ها کمترین رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته اند.

و ی تاکید کرد: اهتمام ویژه بر انجام اقدامات لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی توسط نانوایی ها و همچنین نظارت شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و اتحادیه صنفی در این موضوع بسیار ضروری و حیاتی است و واحد های متخلف باید در اسرع وقت توجیه شوند در غیر اینصورت با واحد های متخلف برخورد خواهد شد.

مسعود شکرانی با اشاره به استمرار نظارت از سوی دستگاه های ذیربط به نظارت بر کیفیت و پخت و فعالیت نانوایی ها در مناطق روستایی و شهر های اقماری به استفاده از ظرفیت دهیاریها و بازرسان افتخاری تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به گران فروشی از سوی برخی نانوایان در سطح شهر گفت: متاسفانه عده ای از نانوایان در سطح شهر اقدام به گرانفروشی می کنند که در صورت مشاهده حداقل ۲۵ درصد از سهیمه آرد نانوایی متخلف کسر خواهد شد و در صورت تداوم به کسر کامل سهمیه و تعطیلی واحد های متخلف منجر خواهد شد.

وی در خاتمه در رابطه با عدم صدور پروانه جدید نانوایی برابر بخشنامه ابلاغی وزارت صمت اشاره کرد و گفت: واحد هایی که اخیرا بدون پروانه کسب فعالیت دارند سریعا جمع آوری شوند.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند