معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند از افتتاح طرح های عمرانی، تولیدی، ورزشی و پروژه های صنعت برق و گاز با اعتبار ۱۲۳ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال در بخش یامچی مرند خبر داد.

داود گرشاسبی با اشاره به پروژه های  قابل افتتاح در بخش یامچی گفت: همزمان با دهمین روز از دهه فجر، سالن ورزشی با متراژ ۱۴۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در روستای گله بان افتتاح شد.
وی افزود: پارک و آمفی تئاتر روستای گله بان نیز با مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و هزینه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
فرماندار ویژه مرند خاطرنشان کرد: امروز، پروژه های صنعت برق شامل برق رسانی به روستای حصاروکیل و قلندر، اصلاح خط ۲۰ کیلووات هوایی و افزایش ظرفیت پست هوایی پمپ آب یاری در روستای مرکید، احداث خط ۲۰ کیلوولت هوایی و نصب یک دستگاه پست هوایی در روستای قراجه محمد و شهر یامچی و نصب یک دستگاه پست هوایی و احداث خط ۴۰۰ ولت هوایی در ورودی روستای اربطان در مجموع با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: دامداری نیمه صنعتی کریمی نیز در مساحت ۲۰۰۰ مترمربع با هزینه ۳۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در روستای لیوار پایین راه اندازی شده است.
گرشاسبی گفت: این دامداری با ظرفیت ۷۰ راس گاو، برای ۴ نفر بصورت مستقیم و ۷ نفر بطور غیرمستقیم ایجاد کرده است.
وی همچنین با اشاره به افتتاح شعبه پست بانک ایران در شهر یامچی ابراز کرد: در دهمین روز از دهه فجر، اجرای شبکه گازرسانی به واحد‌های تولیدی مسیر یکانات با متراژ ۱۲۷۵۰ متر با اعتبار ۲۹ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال، اجرای شبکه گذاری تقویت فشار یامچی به لیوار به طول ۴۳۵۰ متر و اعتبار ۱۵ میلیارد ریال افتتاح و گازرسانی به روستای روم قویوسی به طول ۲۱۰۰ متر و هزینه برآورد شده به مبلغ ۴ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

در این برنامه ها شیخ پور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار ، شکرانی معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار ، پاشایی رئیس دفتر نماینده محترم مردم شهرستانهای مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی ،ملکی بخشدار یامچی و جمعی از روسای ادارات معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند را همراهی کردند.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند