فرماندار ویژه مرند گفت: همزمان با پنجمین روز از دهه فجر و با حضور دکتر پاشایی نماینده محترم مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی ، پروژه های عمرانی، برق رسانی و تولیدی با اعتبار ۱۰۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در مرند افتتاح شد.

داود گرشاسبی اظهار کرد: خانه هنر شرکت گل گستران آذر چیچک مرند توسط بخش خصوصی و به مدیریت آقای کیوان تبار با سرمایه اولیه ۶۰ میلیارد ریال در روستای بنگین از توابع بخش مرکزی مرند افتتاح شد.

وی افزود: با افتتاح این مجموعه در مساحت ۸۵۰ مترمربع، برای ۳۰ نفر بصورت مستقیم و ۱۰۰ بطور غیرمستقیم و مشاغل خانگی ایجاد شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند اضافه کرد: طرح توسعه شرکت آذر چیچک که امروز افتتاح شد، تولید کننده انواع گل های مصنوعی توسط کارآفرین نمونه، آقای کیوان تبار بوده و تولیدات آن علاوه بر داخل، به کشورهای همسایه نیز صادر می شود.

نماینده عالی دولت خاطرنشان کرد: در ادامه نیز، پروژه خط تقویت فشار گاز شهر بناب مرند و روستاهای جواش، اسداغی و منطقه اردکلو در مجموع با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و به طول ۶۱۰۰ متر به بهره برداری رسید.

گرشاسبی گفت: امروز همچنین، خیابان شهید زینالی به طول ۲۵۰ متر و اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، خیابان شهید نظری به طول ۳۵۰ متر و هزینه ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال توسط شهرداری بناب و کارگاه تولید کیسه های زباله با اعتبار ۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در شهر بناب مرند مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ابراز کرد: در دیگر برنامه های امروز، پروژه‌های برق رسانی به روستای گوشه درق به طول ۵.۵ کیلومتر و احداث خطوط ۲۰ کیلوولت هوایی در مجموع به طول ۷۶۰ متر و نصب دستگاه‌های پست هوایی با ظرفیت های ۵۰ و ۱۰۰ کیلوواتی در روستاهای تازه کند آخوند و پیربالا با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند