نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت: زنان، زیرساخت جامعه هستند و می توانند با طرز تفکر خود، جامعه را به سمت پیشرفت بکشانند.

 

معصومه پاشایی بهرام روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز زن در شهرستان مرند اظهار کرد: مدیران مسوولیت پذیر و درستکار بدلیل داشتن مادران مسوولیت پذیر است و مهمترین وظیفه زنان این است که قبل از هر چیز مادر خوبی باشند.
وی افزود: برخلاف نظر برخی ها، ازدواج سد راه پیشرفت نیست بلکه انگیزه ای برای رسیدن موفقیت است چنانچه زنان می توانند بر اساس برنامه ریزی، هم در خانواده و هم در اجتماع موفق عمل کنند.
نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود فضای مجازی و افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه اظهار داشت: زنان، امروزه در خصوص تربیت نسل جدید باید بیشتر توجه کرده و در این راه از دین، الگوی عملی بگیرند.
وی نبودن شور و نشاط را معضلی در زندگی زنان دانست و افزود: بستر ورزشی در شهرستان برای بانوان، بسیار محدود است در حالی‌که ورزش باید بصورت معمولی در زندگی همه زنان باشد.
پاشایی با اشاره به وجود مشکلات در حوزه اشتغال نیز ابراز کرد: با وجود اینکه وضعیت زیرساخت ها برای ایجاد صنایع بزرگ چندان مناسب نیست اما در حدی که زیرساخت‌های شهرستان اجازه دهد، اقدامات لازم را برای ترویج اشتغال های کوچک و ایجاد کارخانه ها در منطقه انجام می دهیم.
امام جمعه مرند نیز با بیان اینکه مادران و زنان نقش بسیار بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند گفت: زنان با نقش و تاثیرگذاری بالایی که در جامعه دارند باید در جهت افزایش ثبات در خانواده ها که منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می شود تلاش کنند.
حجت الاسلام علی نعمت زاده تاکید کرد: همه باید ظرف و حد وجودی خود را بشناسیم و کمال انسانیت در این است که طبق مسیری که خدا نشان داده، زن و مرد باهم باشند.