امیر حمزه زاده با حضور در محل فرمانداری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند دیدار و گفتگو کرد . در این دیدار داود گرشاسبی ضمن تشکر از زحمات مجموعه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان بیان داشت: ما باید حوزه ذهنی را برای جذب گردشگر و ایجاد درآمد از این […]

امیر حمزه زاده با حضور در محل فرمانداری با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدار داود گرشاسبی ضمن تشکر از زحمات مجموعه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان بیان داشت: ما باید حوزه ذهنی را برای جذب گردشگر و ایجاد درآمد از این حوزه را تقویت کنیم.

وی افزود: شهرستان مرند در بسیاری از حوزه ها ظرفیت و پتانسیل فراوانی برای سرمایه گذاری دارد که از جمله آن در زمینه میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: ما باید نگاه ایجابی و کلان به موضوعات داشته باشیم و حوزه گردشگری را از داخل تقویت کنیم.

وی افزود: جذب سرمایه گذار ،جذب گردشگر ،کیفیت دهی خدمات ، فراهم نمودن زیر ساخت های لازم از زمینه های موفق در این حوزه می تواند باشد.

فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: ما باید داشته هایمان را به ثروت تبدیل کنیم و این ظرفیت در شهرستان مرند موجود است.

وی گفت: متاسفانه شیوع بیماری کرونا به حوزه گردشگری لطمه وارد کردکه باید برای رفع این بحران تلاش کنیم.

در ابتدای این دیدار امیر حمزه زاده مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی ضمن تشکر از زحمات معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در حمایت از این حوزه گفت: بعد از نفت جذب گردشگر و صنایع دستی یکی از عوامل موثر بر درآمد زایی است.

وی افزود: شهرستان مرند یکی از شهرستانهای دارای ظرفیت بالا برای سرمایه گذاری و جذب گردشگر است

حمزه زاده گفت: آب و هوای  بسیارمناسب شهرستان ،وجود پیست اسکی که ظرفیت بزرگی برای استان است و سایر موارد از عامل های مهم برای جذب گردشگر است.

در ادامه این دیدار طی حکمی عبدالعلی محمدی به عنوان رئیس جدید اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرند منصوب شد.

کارشناس صنایع دستی، گردشگری شهرستان اسکو ، معاون میراث فرهنگی شهرستان اسکو از سوابق کاری وی می باشد.

در ادامه معاون استاندار آذربایجان شرقی به همراه امام جمعه محترم و مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان با حضور در محل مسجد جامع شهر مرند به بررسی مسائل و مشکلات آن پرداختند.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند