محمد کلامی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان شرقی با حضور در محل فرمانداری با معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند دیدار و گفتگو کرد.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در این دیدار ضمن تشکر از زحمات مجموعه کمیته امداد بیان داشت: کمیته امداد توانسته با حداقل ها خدمات شایانی را انجام دهد.

وی افزود: شهرستان مرند با توجه به پراکندگی جمعیت در زمینه جذب اعتبارات و میزان جمع آوری کمکهای مردمی موفق عمل کرده و در زمان شیوع بیماری کرونا اقدامات موثری انجام داد.

داود گرشاسبی تاکید کرد: کمیته امداد باید بیشتر در جهت اشتغال زایی و بهره مندی از توان اقتصادی تلاش کند که در این زمینه در شهرستان ظرفیت های فراوانی وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهرستان ظرفیت فراوانی برای سرمایه گذاری دارد تصریح کرد: در حوزه کشاورزی در تولید زعفران در رتبه دوم و برخی مواقع در رتبه سوم هستیم ، درزمینه تولید گل محمدی و سایر موراد برای سرمایه گذاری ظرفیت های مناسبی وجود دارد.

وی افزود: شهرستان مرند در حوزه حمل و نقل در بین استانهای کشور رتبه هفدهم را دارد که ظرفیت بسیار برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی است.

وی در ادامه با بیان اینکه در شهرستان مرند نیروی انسانی بالقوه وجود دارد افزود: در شهرستان نیروی انسانی توانمند وجود دارد که نیاز به حمایت و هدایت دارند.

فرماندار ویژه شهرستان مرند بیان داشت: فرهنگ سازی برای درآمد، مطالعه اصولی برای بازاریابی، خط دهی برای نیروی انسانی در جهت توانمند سازی و اشتغال و درآمد پایدار باید در برنامه های کمیته امداد باشد.

وی تاکید کرد: تمام فرصت ها برای ایجاد اشتغال در شهرستان فراهم است و شهرستان توانایی آنرا دارد تا خارج از محدوه جغرافیایی وارد شود و سهم خود را از ظرفیت ها بردارد.

در ابتدای این دیدار کلامی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان شرقی ضمن تشکر از زحمات و حمایت های فرماندار از مجموعه کمیته امداد گفت: در ۹ ماهه نخست سالجاری بطور متوسط روزانه ۳ واحد مسکن برای نیازمندان تحت حمایت خرید یا احداث شده است.

وی افزود: در ۹ ماهه نخست سالجاری ۹۰۶ واحد مسکن برای نیازمندان شهری و روستایی تحت حمایت خرید یا احداث شده است که بطور متوسط روزانه ۳ واحد را شامل می شود.

محمد کلامی بیان داشت: در بخش مشارکتهای مردمی رتبه شش استانی در کشور داریم.

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند