معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند از نحوه عملکرد بانک های شهرستان در پرداخت تسهیلات انتقاد کرد.

داوود گرشاسبی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان مرند گفت: متاسفانه برخی مدیران بانکی در شهرستان مرند نگاه محدود در پرداخت تسهیلات بانکی به مردم دارند.
وی ادامه داد: برخی مدیران بانکی در شهرستان مرند برای پرداخت یک وام ساده به قدری سلیقه های شخصی و سخت گیرانه اعمال می کنند که موجب می شود سهم تسهیلات شهرستان مرند در دیگر شهرستان های استان پرداخت شود.
فرماندار مرند در خصوص اعتبار پیش بینی شده برای مشاغل خانگی شهرستان گفت: امسال برای مشاغل خانگی ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است که باید بانک ها تا پایان سال آن را به صاحبان مشاغل خانگی پرداخت کنند.
وی افزود: سهم شهرستان مرند در پرداخت تسهیلات به طرح های کشاورزی ۶۹۳ میلیارد ریال برای ۱۸۳ طرح معرفی شده است که تاکنون تنها مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال برای ۳۱ طرح پرداخت شده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: هدف از فشار بر بانکها حل مشکلات جامعه بخصوص اشتغال برای جوانان و حضور سرمایه گذار است.

وی افزود:ما باید به دنبال نجات نسل باشیم و به توسعه شهرستان تلاش کنیم و زمینه را برای حضور جوانان در آینده فراهم کنیم.

گرشاسبی تاکید کرد : تسهیل گری و ایجاد فضا برای بهره مندی مناسب از امکانات ، توجه به طرحهای کارورزی و آموزش نسل جوانان ،تسهیل گری از مواردی هستند که باید بیشتر به آنها توجه کنیم.

وی با اشاره به توجه به توسعه مشاغل خانگی تصریح کرد: شهرستان مرند دارای نیروی توانمند و ماهر در حوزه مشاغل خانگی است و توانسته ایم اقدامات موثری در حوزه لباس در شهرستان در این حوزه انجام دهیم.

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند