معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه قرارگاه اجرایی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: 86 تیم برای اجرای این طرح در شهرستان در آمادگی کامل هستند که با همکاری بسیج و شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر در حال اجرا می باشد.

وی ادامه داد: شناسایی و بهبود مبتلایان ،قطع زنجیره کرونا ، از مهمترین اهداف طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است.

گرشاسبی با بیان اینکه اجرای طرح از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری می کند بیان داشت: با توجه به مراجعه خانه به خانه و شناسایی بیماران امکان شناسایی بهتر مبتلایان وجود دارد و باید مراقبت در منزل باشد و از مراجعه به مراکز درمانی حد الامکان خودداری شود تا شیوع صورت نگیرد.

رئیس قرارگاه اجرایی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان تاکید کرد: مشارکت مردم و مسئولان برای اجرای این طرح ضروری است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: دستگاههای متولی اجرای طرح گزارشات اقدامات صورت گرفته خود در زمینه طرح شهید سلیمانی را جهت اطلاع و همکاری بیشتر به مردم بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه در اجرای طرح نیاز به همکاری مردم هستیم افزود: دهیاری ها و شورا های اسلامی روستا ها در اجرای طرح با شبکه بهداشت و بسیج همکاری داشته باشند و اطلاع رسانی و آگاهی سازی نسبت به اجرای بهتر طرح انجام دهند.

وی ادامه داد: بیماری باید مدیریت شود و برای این کار نیاز به همکاری مردم و مسئولان هستیم تا بتوانیم باری از دوش کادر درمانی برداشته باشیم.

گرشاسبی تصریح کرد: بسیج در همه ابعاد خالصانه به کمک مردم شتافته و در بحث بیماری منحوس کووید ۱۹ بسیج شهرستان با همکاری شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر و سایر ادارات ، نهادها و همکاری و تعامل خوبی در از بین بردن و کاهش بیماری داشته است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به اینکه باید راه اندازی دستگاه سی تی اسکن مرند با سرعت انجام گیرد گفت: دولت در شرایط تحریم توانسته دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان تهیه کند که دکتر پاشایی نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی هم در این زمینه متحمل زحمات زیادی شدند که شبکه بهداشت و درمان در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات و راه اندازی و بهره برداری آن اقدام کند.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند