معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند  از مردم خواست دور همی شب یلدا را مجازی برگزار کنیم.

داود گرشاسبی ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن شب یلدا با بیان اینکه در سایه تلاش و همکاری مردم به وضعیت نارنجی رسیده ایم و اگر چنین ادامه داشته باشد به وضعیت زرد خواهیم رسید گفت: از شهروندان فهیم و عزیز شهرستان مرند تقاضا دارم شب یلدای امسال را بدون دورهمی و یا به صورت مجازی برگزار کنند  تا شاهد برگشت وضعیت قرمز و بحرانی نباشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: مردم نباید وضعیت فعلی را به منزله اتمام بیماری کرونا قرار دهند و از عادی انکاری پرهیز نمایند.

داود گرشاسبی تصریح کرد: نگران برگزاری دورهمی های شب یلدا در شهرستان هستیم و این دورهمی با توجه به شیوع کرونا می تواند خطری برای اعضا خانواده باشد.

وی ادامه داد: تاکیدات فراوانی از سوی وزارت بهداشت بر پرهیز از هرگونه دور همی ها شده که طبق تحقیقات صورت گرفته دور همی ها و تجمعات  و عدم استفاده از ماسک عامل اصلی در شیوه بیماری کرونا است.

نماینده عالی دولت در شهرستان عنوان کرد: همکاری مردم در طول مدت اجرای محدویت ها باعث سیر نزولی شیوه کووید ۱۹ در شهرستان شد که اگر پروتکل ها رعایت نشود و به یک عادی انکاری تبدیل شود اعمال محدویت ها دوباره آغاز خواهد شد که این متحمل خسارات به اصناف ،کسبه و مردم عزیز خواهد شد.

وی ادامه داد: به احترام سلامتی خانواده و فامیل و عدم شیوع دوباره بیماری کرونا از دورهمی ها و تجمعات پرهیز کنیم تا سلامتی را به همه هدیه دهیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: یلدای امسال را در خانه بمانیم و متفاوت تر از سالهای قبل برگزار کنیم.

وی در آخر ضمن تشکر از همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی بیان داشت: وضعیت نارنجی بسیار شکننده است و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی احتمال بازگشت به وضعیت قرمز و بحرانی بسیار زیاد است بنابراین نباید نسبت به موضوع بی تفاوت باشیم و سلامتی خود و خانواده و دیگران را به خطر بیاندازیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند