میکائیلی معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات شهرستان ضمن تقدیر از زحمات مجموعه هلال احمر گفت: در بحث کرونا کلیه دستگاهها در کنار هم و با تعامل متحمل زحمات زیادی شدند . وی افزود: بحث امداد و نجات یکی از موضوعاتی است که باید به صورت جدی به آن […]

میکائیلی معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات شهرستان ضمن تقدیر از زحمات مجموعه هلال احمر گفت: در بحث کرونا کلیه دستگاهها در کنار هم و با تعامل متحمل زحمات زیادی شدند .

وی افزود: بحث امداد و نجات یکی از موضوعاتی است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود و اهمیت آن به حدی است که باید برنامه ریزی شود تا در ابتدا از خانواده ها شروع شود.

میکائیلی تصریح کرد:  مدارس نقش مضاعفی در آموزش امداد و نجات دانش آموزان می توانند داشته باشند که این آموزشها باید مستمر و مداوم باشد که شاید یک اقدام فرد آموزش دیده باعث نجات یک نفر شود.

وی افزود: تهیه پکیچ های آموزشی و انتقال آن به دانش آموزان ، برنامه ریزی برای آموزش خانواده ها ، آموزش کارمندان ادارات  و استفاده از ظرفیت فضای مجازی که در این شرایط بهترین فرصت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار با اشاره به آمادگی کلیه ادارات برای مواقع بحرانی گفت: کلیه ادارات شهرستان بخصوص دستگاههای ذیربط برای مواقع بحرانی در آمادگی کامل باشند و تمامی امکانات و دستگاههای خود را کنترل و بروز رسانی کنند.

وی ادامه داد: آماده سازی تیم های مختلف ، آماده سازی محلهای اسکان اضطراری ، آماده سازی ماشین های برف روب ، آماده سازی نمک مورد نیاز برای مواقع بحران های احتمالی باید در اولویت دستگاهها باشد.

در ابتدای این جلسه حبیب ذوالفقاری رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ضمن تشکر از همکاری ادارات در مواقع بحرانی بیان داشت: با توجه به پیش بینی ها صورت گرفته امسال روز های پر بارشی را در شهرستان در پیش روی خواهیم داشت.

وی افزود: جمعیت هلال احمر شهرستان در راستای خدمات بهتر و مواجهه با شرایط بحرانی بسته های غذایی خشک آماده کرده که در مواقع اضطراری از آنها استفاده می شود.

ذوالفقاری بیان داشت: بسیاری از افراد در این فصل به کوهپیمایی می روند که لازم است تیم های  توانمند و ویژه کوهنورد آمادگی کامل برای مواقع بحرانی داشته باشند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان با اشاره به اجرای چندین مورد امداد و نجات جاده ای گفت: متاسفانه در هفته های گذشته شاهد چندین مورد تصادفات جاده ای بوده ایم که ضمن تقدیر از زحمات پرسنل خدوم جمعیت هلال احمر و سایر ادارات از مردم تقاضا داریم در این فصل بیشتر نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد حوادث دلخراشی نباشیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند