معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه قرارگاه پشتیبانی  ستاد کرونا که با حضور دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مرند و دیگر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد با گرامیداشت یاد و نام شهدای عزیز بیان داشت: امیدوارم خداوند توفیقی دهد تا ادامه دهنده یاد این شهدا عزیز باشیم.

وی با اشاره همکاری و تعامل کلیه دستگاه ها در زمینه کنترل شیوه بیماری کرونا افزود: تمامی دستگاههای شهرستان از جمله سپاه ، بسیج ، ارتش ، نیروی انتظامی ، هلال احمر ، شبکه بهداشت و درمان، نیرو های مردمی ، خیرین ، اصناف و کلیه عزیزان در کنترل و پیشگیری بیماری کرونا متحمل زحمات زیاده ای شده اند.

وی ادامه داد: فراز و نشیب های زیادی در طول این چندین ماه را در سایه همدلی و تعامل مردم و کلیه دستگا ههای شهرستان پشت سر گذاشته ایم که در حال حاضر کارنامه قابل قبولی داریم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان از لحاظ بیماری کرونا در اوایل ماه جاری ( آذر) توانستیم با همکاری مردم و تمام نیرو ها آنرا به نحو احسن کنترل کنیم.

وی ادامه داد: طبق ارزیابی های صورت گرفته ۹۵ درصد مردم همکاری بسیار مناسبی با مصوبات ستاد داشته اندکه در سایه تعامل مردم فهیم شهرستان مرند بود.

گرشاسبی با اشاره به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان بیان داشت: شهرستان مرند قبل از اعلام ستاد مدیریت کرونا مبنی بر اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ، تمامی مقدمات و برنامه ریزی های لازم را انجام داده بود که کمتیه های مختلف تعیین و بازرسان همگی آموزشهای لازم را دیده بودند که نشان از اهمیت موضوع و آمادگی کامل شهرستان دارد.

فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به کمکهای خیرین برای نظام سلامت بیان داشت: خیرین عزیز در شهرستان در همه زمینه ها پیش قدم بوده و هستند که از جمله آن از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون مبلغ یک میلیارد تومان توسط این عزیزان فقط در حوزه سلامت هزینه شده است  که این علاوه بر مشارکت مردم در قالب کمکهای مومنانه است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه با اشاره به اینکه تنها بیمارستان مرند جوابگوی نیاز مردم نیست خاطر نشان کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا تعداد مراجعات مردم و بستری و سایر موارد به تنها بیمارستان مرند بیشتر شده که جوابگوی نیاز مردم نیست کما اینکه محل احداث بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند توسط وزیر محترم بهداشت مورد کلنگ زنی قرار گرفته ولی هنوز اقدام جدی برای شروع پروژه صورت نگرفته است که خواستار عزم جدی دانشگاه علوم پزشکی برای رفع این مشکل اساسی در شهرستان هستیم.

در ادامه دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از زحمات کادر درمان و پرستاران و مجموعه شهرستانی درامر کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در اصل جلوگیری از انتشار و شیوه بیماری است.

وی افزود: موفقیت ما در این برهه زمانی و کمتر شدن آمار مبتلا و فوتی حاصل اعمال محدویت ها در هفته های قبل است.

دکتر صومی تصریح کرد: مروجین طرح شهید حاج قاسم سلیمانی باید هر دو هفته یکبار کل شهرستان را مورد بررسی و غربالگری نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان شرقی با تشکر از همکاری مردم در زمان اعمال محدویت ها گفت: در حال حاضر در بهترین شرایط هستیم و باید این وضعیت را حفظ کنیم ، حفظ این وضعیت و عدم بازگشت به وضعیت قرمز نیاز به همکاری جمعی دارد.

وی تاکید کرد: اهمیت دادن به استفاده از ماسک ،رعایت پروتکل های بهداشتی ، حفظ فاصله گذاری اجتماعی ، پرهیز از تجمعات از مهمترین عامل های پیشگیری از شیوع بیماری کرونا می باشد.

 

 

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند