معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند درمراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره نه به خشونت و معلولین توانمند ضمن تقدیر از زحمات مجموعه بهزیستی گفت: یکی از دغدغه های جامعه کنونی در زمینه خشونت است و باید علل و عوامل آن شناسایی شود. وی افزود: باید در زمینه پیشگیری و کنترل از خشونت فرهنگ سازی […]

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند درمراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره نه به خشونت و معلولین توانمند ضمن تقدیر از زحمات مجموعه بهزیستی گفت: یکی از دغدغه های جامعه کنونی در زمینه خشونت است و باید علل و عوامل آن شناسایی شود.

وی افزود: باید در زمینه پیشگیری و کنترل از خشونت فرهنگ سازی کنیم و نباید اجازه دهیم به یک باور عمومی تبدیل شود.

فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه با اشاره به اینکه باید فرصت حضور بیشتر برای معلولین در جامعه داده شود گفت: اراده، پشتکارقوی در این عزیزان بسیار چشمگیر است و بسیاری از معلولین از استعدادهای قوی برخوردار می باشند.

وی افزود: معلولیت محدویت نیست و نباید آنها را از سایر افراد جامعه جدا کرد.

وی با اشاره به اینکه ما باید دیدگاهمان را نسبت به معلولین عوض کنیم گفت:به اعتقاد ما دیدگاهی که معلولان را به عنوان بخش جدایی از جامعه تفکیک کند درست نیست.

 

در جهت فرهنگ سازی برای از بین بردن خشونت جشنواره نقاشی از دیدگاه کودکان برگزار شد که تعداد ۸۳ نفر دراین جشنواره شرکت کردند که بعد از داوری ۹ نفر آنها برگزیده شدند که از تعداد ۳ نفر در محل فرمانداری تجلیل شد.

در ادامه به مناسبت روز معلولین ۳ نفر از معلولین توانمند نمونه شهرستان تجلیل شد.

در این مراسم با اهدا لوح تقدیر و کارت هدیه از سوی فرماندار از آن عزیزان تجلیل گردید.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند