معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در گفتگویی ضمن قدردانی از همراهی و همکاری مردم با ستادکرونا گفت: مردم شهرستان مرند در طول چهار روز از آغاز محدویت های کرونایی همزمان با سراسر کشور ثابت کردند که خواستار قطع زنجیره کرونا و بازگشت به وضعیت عادی هستند.

وی افزود: از همراهی تمام مردم از جمله اصناف در رعایت دستورالعمل های ستاد ملی و استانی کرونا قدردانی می کنم.

گرشاسبی گفت: ادامه این وضعیت باعث کاهش فوتی و مبتلایان و برگشت وضعیت عادی به شهرستان خواهد شد که در سایه همدلی و همکاری مردم و اصناف است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: متاسفانه در روزهای گذشته شاهد فوت تعدادی از همشهریان بودیم که ضمن تسلیت به خانواده های این عزیزان، از مردم فهیم شهرستان خواستار رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی هستیم  تا شاهد چنین صحنه هایی نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: عدم حضور مردم در ادارات (برای کارهای غیر ضروری)، استفاده از ماسک،رعایت فاصله گذاری اجتماعی پویا ،عدم حضور در اماکن شلوغ،عدم خروج از منزل برای کارهای غیر ضرور و… از جمله پروتکل ها برای قطع زنجیره بیماری کرونا ضروری است.

فرماندار شهرستان ویژه مرند تصریح کرد: متاسفانه برخی از همشهریان به دستورالعمل های ستاد ملی و استانی توجهی ندارند که ضمن درخواست از این عزیزان بر رعایت بیشتر دستورالعمل ها تاکید موکد می شود.

وی افزود: متاسفانه در این روز ها شاهد تردد غیر ضرور عده ای از افراد در خیابان ها و شلوغی برخی از مسیر ها به خصوص در زمان عصر هستیم و یا عده ای با اینکه مغازه را تعطیل کرده ولی پشت درهای بسته اقدام به معامله و خرید وفروش و تجمع چندین نفر می شوندکه علاوه بر اینکه این تعداد شناسایی و برخورد گردیده در صورت مشاهده اقدامی قانونی و شدید صورت خواهد گرفت .

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند