معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با محوریت بررسی ابلاغ محدویت های جدید گفت: برای مقابله با این بیماری به تغییر رویکرد نیاز داریم و براساس آمار و ارقام موجود وضعیت شهرستان مرند در شرایط بحرانی قرار دارد.

وی ادامه داد:تمام تلاش خود را برای برون رفت از این وضعیت انجام دهیم که نیاز به همکاری مردم و تمامی دستگاه ها است.

وی افزود:نقش رسانه ها در آگاه سازی مردم برای بسیار مضاعف تر از گذشته است و باید نهادینه کردن رفتارهای مقابله با بیماری توسط رسانه ها صورت گیرد.

فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: بخاطر سلامت جامعه و آینده بهتر به دنبال تعطیلی و اعمال محدویت ها هستیم و مردم مرند هنرمندانه و با رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد مدیریت از این بحران خارج شوند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند خاطر نشان کرد: حفظ فاصله گذاری اجتماعی ، رعایت بهداشت فردی ،رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک از عاملهای مهم در جهت پیشگیری از بیماری و برون رفت از این بحران است.

وی تاکید کرد:خودداری مردم از تجمعات، خودداری از حضور در مراکز عمومی، بازار ها ،پارکها، حضور بی مورد در بیرون از منزل ،و سایر موارد باید تعطیل شود.

داود گرشاسبی گفت: در بحث سلامت مردم با کسی تعارف نداریم و ما از مردم درخواست بر رعایت پروتکل های بهداشتی داریم در صورت عدم رعایت برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: هر واحد تجاری اگز تعامل با ستاد ناشته باشدبه مدت ۱۵ روز پلمپ خواهد شد.

گرشاسبی گفت: به جز مشاغل زیرگروه یک، فعالیت همگی مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ از روز شنبه در شهرستان مرند ممنوع خواهد بود.

وی ادامه داد: کلیه تجمعات اعم از مراسم عزا، عروسی، برپایی نمایشگاه ها و بازارهای هفتگی نیز تا دو هفته آینده تعطیل خواهد بود.

وی در بحث ورود و خروج خودروها گفت: ورود خودروها با پلاک غیربومی به شهرستان و خروج خودروها با پلاک بومی از شهرستان مرند ممنوع می باشد و تردد خودروهای پلاک شخصی (به جز موارد استثنا) از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح در داخل شهر ممنوع می باشد.

تمامی دوربین های ترافیکی شهر فعال بوده و خودروهای متخلف را از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح جریمه خواهد کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند