مراسم تکریم و معارفه روسای میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرند با حضور معاونین اداره کل استان آذربایجان شرقی به ریاست گرشاسبی معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری برگزار شد. معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات آقای جدایی گفت: جایگاه شهرستان مرند بسیار […]

مراسم تکریم و معارفه روسای میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرند با حضور معاونین اداره کل استان آذربایجان شرقی به ریاست گرشاسبی معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات آقای جدایی گفت: جایگاه شهرستان مرند بسیار بالا است و مرند جز شهر های تاریخی استان است و نیاز به تثبیت و احیاء آثار تاریخی خود دارد.

وی ادامه داد: باید گذشته را حفظ کنیم و برای آیندگان برنامه داشته باشیم و در این زمینه علاوه بر سرمایه گذاری و معرفی بهتر آثار گذشتگان بتوانیم از لحاظ اقتصادی هم موفق باشیم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند افزود:در سال قبل توانستیم شش جشنواره با عناوین مختلف در جهت معرفی بهتر شهرستان داشته باشیم ولی متاسفانه وجود کرونا مانع از برگزاری این جشنواره ها در سالجاری گردید که باید به نحوی دیگر در جهت معرفی بهتر آثار شهرستان به فعالیت خود ادامه دهیم.

وی افزود:ساخت فرهنگ و فعالیت ذهنی، توجه به حوزه گردشگری ، جذب سرمایه گذار باید در اولویت برنامه ها باشد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: در شهرستان مرند قابلیت و ظرفیت فراوانی وجود دارد و باید در زمینه برند سازی و معرفی بهتر محصولات آن تلاش کنیم تا محصولات به نام سایر شهر ها برند نشود.

وی گفت: هتل کاروانسرای یام، آرامگاه پیر خموش در مرند احیاء شده ولی نیاز به تلاش بیشتر در جهت حفظ آثار گذشتگان است که از جمله آن احیاء و بازسازی قلعه یالدور مرند می باشد.

در ادامه این مراسم ضمن تقدیر از زحمات آقای امیر جدایی ، طی حکمی سرکار خانم اکرم عیوضلو به عنوان سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرند منصوب شد.

سرکار خانم عیوضلو استاد دانشگاه شهر هادیشهر و کارشناس  گردشگری اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرند را در کارنامه فعالیتی خود دارد.

 

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند