معاون استاندار آذربایجان شرقی بر رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

داود گرشاسبی با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا در شهرستان و قرار گرفتن آن در ردیف ۴۳ شهرستان پر خطر گفت: متاسفانه عدم اجرای برخی پروتکل های بهداشتی و سهل انگاری عده ای از مردم خطر شیوع ویروس کرونا را تشدید کرده است.

وی افزود: قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم و پرهیز از هرگونه تجمع غیر ضروری امکان پذیر است و همگی باید در این زمینه تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه کرونا در بین مردم به یک موضوع عادی تبدیل شده است خاطر نشان کرد: اقدامات پیشگیرانه از جهت مقابله با ویروس کرونا باید تشدید شود و مردم ، سمن ها ، ادارت و نهادها باید در این زمینه بسیار جدی عمل کنند.

وی خطاب به متولیان نظارت بر اصناف گفت: نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی باید به صورت مستمر و جدی صورت گیرد و با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تعطیلی برخی مراکز و مکان ها تا آخر آبان ماه و گروههای هدف مورد نظر گفت: برگزاری مراسم های اجتماعی و فرهنگی،کافه ها، قهوه خانه ها ، چایخانه ها ،شهربازی ها ، برگزاری هرگونه مراسمات مذهبی و همایش ها ، باشگاه های ورزشی و ورزش های پر برخورد ، مدارس شبانه روزی ،دانشگاه ها ، سینما ، تئاتر ،آموزشگاه های فنی و حرفه ای ،کتابخانه ها،مهد های کودک،تالار های پذیرایی ،مساجد ، مصلای ها ،زیارتگاه ها،آرایشگاه های مردانه و زنانه جز گروههای هدف هستند که از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شده است.

فرماندار شهرستان ویژه مرند در آخر گفت: امیدوارم با مشارکت عموم مردم جامعه بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند