معاون استاندار آذربایجان شرقی بر آمادگی دستگاههای ذیربط برای مقابله با بحران تاکید کرد. نماینده عالی دولت در شهرستان در جلسه مدیریت  بحران با تاکید بر آمادگی دستگاهها برای مقابله با بحران افزود: بحران ناگهانی و غیر قابل کنترل است و باید کلیه دستگاهها آمادگی داشته باشند. وی افزود: باید تمام جوانب بحرانهای احتمالی برنامه […]

معاون استاندار آذربایجان شرقی بر آمادگی دستگاههای ذیربط برای مقابله با بحران تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در جلسه مدیریت  بحران با تاکید بر آمادگی دستگاهها برای مقابله با بحران افزود: بحران ناگهانی و غیر قابل کنترل است و باید کلیه دستگاهها آمادگی داشته باشند.

وی افزود: باید تمام جوانب بحرانهای احتمالی برنامه ریزی شود و از لحاظ ذهنی و عملی در آمادگی کامل باشند.

داود گرشاسبی ادامه داد: کلیه دستگاههای ذیربط ضمن بروز رسانی کلیه دستگاههای خود از لحاظ نیروی انسانی برای مواقع بحرانی آمادگی کامل داشته باشند.

فرماندار شهرستان ویژه مرند بیان داشت:مدیریت منسجم در زمان بحران و تربیت نیروی انسانی متخصص برای مقابله با بحران از عوامل اصلی در کنترل بحران است.

وی افزود: دستگاههای متولی نسبت به شریانها و زیرساخت های شهرستان اشرافیت داشته باشند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد:آمادگی  شبکه های توزیع ازجمله برق ، گاز، نفت،آب و فاضلاب ،توزیع دارو، توزیع غذا و …برای مقابله و مدیریت بحران الزامی است و ادارات این موارد را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به در پیش بودن فصل بارش گفت: شرایط آب و هوایی شهرستان ایجاب می کند تا دستگاههای متولی بحران با تشکیل کمیته زمستانی و تامین نمک لازم برای جاده ها در آمادگی کامل باشند.

وی افزود: مشخص نمودن محلهایی برای اسکان های اضطراری ، تامین سوخت مورد نیاز شهرستان ،لایروبی رودخانه ها ،آمادگی برای امداد و نجات کوهستان توسط دستگاههای متولی امر در اولویت برنامه ها باشد.

وی ادامه داد: در شهر مدیریت بحران بر عهده شهرداری و در روستاها بر عهده دهیاران و شوراها است و اقلام مورد نیاز برای مقابله و یا حتی پیشگیری از بحران تهیه و آماده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند