علی شیخ پور در جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان با اشاره به تلاش برای فرهنگ سازی مطالعه در جامعه بیان داشت: برنامه ریزی برای فرهنگ‌سازی به منظور  افزایش سرانه مطالعه باید در اولویت برنامه مسئولان قرار بگیرد.

وی افزود: باید بررسی و تحقیقی در خصوص علل دوری جوانان به کتابخوانی و تعداد مراجعات به کتابخانه ها و راههای جذب جوانان به کتابخوانی مورد بررسی قرار گیرد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به سهم نیم درصدی کتابخانه ها افزود: شهرداری ها به موضوع نیم درصد کتابخانه ها توجه جدی داشته باشند و با پرداخت به موقع نیم درصد خود اجازه داده نشود تا از حساب شهرداری کسر و در جایی دیگر از شهرستان پول خود شهرستان هزینه شود.

وی گفت:اگر نیم درصد به موقع پرداخت شود در خود شهرستان هزینه می شود.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی بیان داشت: مسائل فرهنگی بسیار موضوع با اهمیتی هستند چنانچه خود مقام معظم رهبری اهمیت زیادی به موضوع فرهنگ قائل هستند.

علی شیخ پور گفت: متاسفانه بیماری کرونا مشکلات بسیاری را در تمامی حوزه ها به وجود آورده و نیاز به ایجاد راهکار جدید می باشد که باید ر این راستا تولید محتوا داشته باشیم.

در ابتدا پورعلی رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان بیان داشت: متاسفانه به دلیل شیوع کرونا فعالیت کتابخانه ها تعطیل شده و فقط بخش امانت فعالیت دارد.

وی گفت: بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه توسط کتابخانه های عمومی در فضای مجازی شهرستان در قالب گروه های سنی مختلف برگزار شده است.

پور علی افزود: ۳۷۸۶ نفر در مسابقه جشنواره رضوی شرکت کرده اندکه جوایز برندگان به زودی به آنها اعطا خواهد شد.

وی گفت: در برگزاری مسابقه رضوی در ردیف چهارم از لحاظ تعداد شرکت کننده در استان هستیم.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند