معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه ستاد مدیریت کرونا با اشاره به عزاداریهای ایام محرم گفت: اهالی شهرستان مرند در زمینه برگزاری مراسمات مذهبی در ایام محرم امسال ، پروتکل های بهداشتی را بسیار خوب رعایت کردند که از همه قشر ها تشکر می کنم.

وی افزود:بیماری کرونا موضوع جهانی است و کل اجتماع بشر را درگیر است.

وی گفت: برای مقابله و پیشگیری بهتر با این بیماری نیاز به مشارکت همگانی است و باید در زمینه فرهنگ سازی برای پیشگیری بیشتر تلاش کنیم.

داود گرشاسبی در ادامه با اشاره به اینکه باید به دنبال راهکار برای زندگی بهتر در شرایط کرونا باشیم بیان داشت: اجتماع باید فعالیت خود را انجام دهد و نباید اجازه دهیم ویروس کرونا در اقتصاد و سایر موضوعات خللی ایجاد کند بلکه باید به دنبال ایجاد راهکاری جدید باشیم.

وی گفت: با نگاه کلان به موضوع توجه کنیم و نباید اجازه دهیم افکار عمومی دچار تشویش و استرس شوند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت مدارس در این شرایط عنوان داشت:توجه بیشتر به سالم سازی مدارس و آموزش بیشتر به معلمان و نظارت شبکه بهداشت و درمان  در جهت پیشگیری و کنترل بهتر این بیماری صورت گیرد.

وی افزود: یادآوری رعایت پروتکل های  بهداشتی در بین دانش آموزان و معلمان باید هر روز انجام شود به طوریکه جز برنامه مدارس شده و به سالم سازی مدارس بیشتر توجه شود.

گرشاسبی گفت: باید برای عبور از بحران کرونا رفتار سازی کنیم و تلاش کنیم آمار فوتی و مبتلایان را کاهش دهیم و بیشتر بر موضوع فرهنگ سازی برای پیشگیری توجه کنیم.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند