معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه بررسی راهکار های تسریع در احداث خیابان 24 متری شهر زنوز که در محل شهرداری برگزار شد گفت: شهر زنوز شهر توریستی و گردشگری و دارای قدمت تاریخی است که ظرفیت بالایی برای توسعه دارد.

وی بیان داشت: هنر مردم زنوز تبدیل ظرفیت به توسعه است و در این میان مشارکت اهالی زنوز بسیار بالاتر از سایر شهرها است.

فرماندار شهرستان ویژه مرند ادامه داد : ایجاد باور سازی برای رفاه عمومی در مردم ، ایجاد  نشاط اجتماعی در مردم ،کیفی سازی خدمات در مردم از مواردی است که باید بیشتر به آنها توجه شود و شهر زنوز می تواند پایلوت برای سایر شهرها باشد.

وی افزود: ایجاد تورهای گردشگری برای شهر زنوز، تربیت تورگردان در جهت جذب گردشگر که همه این پتانسیل ها در شهر زنوز وجود دارد و می تواند ایجاد ثروت کند.

گرشاسبی گفت: برای حفظ سرمایه ها جلوگیری از مهاجرت یک عامل اساسی است و شهر زنوز توانایی آن را دارد که مهاجر پذیر باشد که می توان ایجاد ثروت کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت: اهالی شهر زنوز علاقه خاصی به توسعه شهر خود دارند که علاوه بر حوزه کالبدی به حوزه های فرهنگی ، اجتماعی و نرم افزاری هم توجه کرد.

وی با اشاره به وجود معادن غنی در شهر زنوز افزود: وجود معادن غنی در این شهر یک نعمت الهی است که دارای توانمندی بسیار بالایی برای زنوز و کل شهرستان است و می تواند در زمینه اشتغال زایی بسیار بالایی از مردم موثر واقع شده و باعث توسعه و رونق منطقه شود.

از جمله عمده مباحث مطرح شده: زیر سازی و آسفالت خیابان ۲۴ متری ،جابجایی و اصلاح تیر های برق ،ایجاد شبکه آبرسانی ، گاز رسانی ، برق رسانی ، تسریع در رفع مشکلات دفتر خدماتی جهاد کشاورزی بوده است.

تکمیل مقدمات لازم برای زیرسازی و آسفالت پروژه کمربندی (۲۴ متری) زنوز توسط ادارات خدمت رسان.

همکاری اداره آب و فاضلاب جهت لوله گذاری پروژه خیابان ۲۴ متری ،با تامین ۳۰٪درصد بودجه لازم توسط شهرداری و مابقی توسط اداره آب فاضلاب.

همکاری اداره برق جهت تامین روشنایی پروژه خیابان۲۴ متری با تامین ۳۰ چراغ برق از ۸۰ چراغ لازم توسط شهرداری و بابقی توسط اداره برق و تامین روشنایی خیابان شهید سمیعی.

تکمیل ساختمان جهاد کشاورزی زنوز با کمک۵۰_۷۰میلیون تومانی از ظرفیت خیرین توسط شهرداری به عنوان متولی و تامین کل در و پنجره ها توسط رئیس جهاد کشاورزی مرند.

همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای با شهرداری زنوز،برای خط کشی و خط حاشیه و خط آکس جاده زنوز از حد فاصل سه راهی زنوز تا داخل شهر و تکمیل فرایند اصلاح دو پیچ خطرناک با آسفالت توسط اداره راهداری.

همکاری اداره میراث فرهنگی در راستای اتمام پروژه مجتمع خدماتی رفاهی زنوز که در حال حاضر ۵۵٪پیشرفت فیزیکی دارد و مقرر شد از اعتبارات شهرستانی عنایت ویژه ای به این پروژه داشته باشند که در این صورت، شهرداری نیز ۱۰۰ میلیون تومان به اجراء پروژه کمک خواهد کرد.

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری