دفاع مقدس یک دانشگاه بزرگ است که می تواند برای نسل امروز موثر واقع شود و یک مولفه بزرگ فرهنگی است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه هماهنگی چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس یاد آور رشادت ها ، ایثارگری ها ، جانفشانی ها و استقامت رزمندگان اسلام را در پی دارد که با این رشادتها حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی به دشمنان واگذار نشد.

وی افزود: روحیه ایستادگی و مقاومت ، استکبار ستیزی و تبعیت از رهبری از دستاوردهای بجا مانده از دوران دفاع مقدس است و همه ما وظیفه داریم فرهنگ دفاع مقدس را به نسل های جدید انتقال دهیم.

داود گرشاسبی تاکید کرد: برنامه های هفته دفاع مقدس باید به گونه ای کیفی و گسترده طراحی و اجرا شود تا زوایای بیشتری از ایثار، پایداری و استقامت رزمندگان ایران اسلامی بیان شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت:اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی در سایه رشادتها و از خودگذشتگی ایثارگران و رزمندگانی بوجود آمد که استوار و محکم در مقابل رژیم بعثی با تکیه به نیروی ایمان و اراده ایستادگی کردند و از میهن اسلامی خود در مقابل متجاوزان دفاع نمودند.

حجت الاسلام هادوی امام جمعه محترم شهر یامچی با اشاره به ارزش والای دفاع مقدس بیان داشت: همه سرباز ولایت هستیم و باید روح و ارزش دفاع مقدس بیشتر حفظ و نهادینه شود.

وی افزود: در جهت بالا بردن فهم آن دوران باید در برنامه های دفاع مقدس از یادگاران  آن دوران در مراسمات در جهت بیان وقایع دفاع مقدس استفاده کرد.

امام جمعه محترم شهر یامچی ادامه داد: در حال حاضر در جنگ اقتصادی هستیم و مردم باید با همدلی و وحدت  همچون دوران دفاع مقدس در این جنگ هم پیروز میدان باشیم.

در ادامه سرهنگ هنرور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مرند نیزگفت: برنامه های دفاع مقدس با وجود کرونا حال و هوای خاصی خواهد داشت و با رعایت پروتکل های بهداشتی در اجتماعات کوچک برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس مختص یک هفته نیست بلکه امسال با تدابیر صورت گرفته مراسماتی با محوریت دفاع مقدس در جهت گرامیداشت یاد و نام آن در طول سال برگزار خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مرند با اشاره به اینکه یک روز در شهرستان به نام دفاع مقدس اختصاص یابد افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته کنگره سرداران شهید شهرستان برگزار خواهد شد و برای هر ماه یک شهید سردار معرفی خواهد شد که برنامه ها فقط مختص آن شهید خواهد بود و یک روز در شهرستان به نام دفاع مقدس معرفی خواهد شد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس یک دانشگاه بزرگ است که می تواند برای نسل امروز موثر واقع شود و یک مولفه بزرگ فرهنگی است.

سرهنگ هنرور بیان داشت: دفاع مقدس باعث وحدت اقشار جامعه می شود و همه اقشار در دفاع مقدس نقش مهمی دارند.

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند