معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه شورای آموزش و پرورش که با محوریت بازگشایی مدارس در سالتحصیلی جدید برگزار شد گفت: متاسفانه بیماری کرونا با ما است و بر این اساس ما باید شرایط را تنظیم کنیم و نمی توانیم زندگی و جامعه را راکد بگذاریم. وی افزود: باید با این رویکرد  […]

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه شورای آموزش و پرورش که با محوریت بازگشایی مدارس در سالتحصیلی جدید برگزار شد گفت: متاسفانه بیماری کرونا با ما است و بر این اساس ما باید شرایط را تنظیم کنیم و نمی توانیم زندگی و جامعه را راکد بگذاریم.

وی افزود: باید با این رویکرد  تعامل داشته باشیم ، هم سلامت دانش آموزان وجود داشته باشد و هم تدریس در مدارس را برگزار کنیم و برای این کار رویکرد ایجاد کنیم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند ادامه داد: باید آموزشهای لازم استمرار پیدا کرده و رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشیم و نسل جدید نسلی رفتار پذیر است و می توان به راحتی آنها را آموزش داد..

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان تاکید کرد: باید هر روز آموزش رعایت پروتکل های بهداشتی به دانش آموزان توسط معلمان و مدیران در بدو ورود به مدارس به دانش آموزان جهت یاد آوری ، کنترل و آموزش بهتر به صورت مستمر انجام شود و حوزه سلامت نظارت و توجه جدی به این موضوع داشته باشد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به کسر نیرو به تعداد ۳۵ نفر در سال تحصیلی جدید گفت: فراخوان داده شود تا افراد علاقمند جهت کمک به حوزه آموزش در جهت جبران نیروی انسانی دعوت شوند و افرادی انتخاب شوند تا بتوانند اصالت تدریس را به جا آورند.

وی در ادامه با اشاره به تلاش آموزش و پرورش برای جلب اعتماد اولیاء گفت: آموزش و پرورش با رفتار مناسب از جمله رعایت کامل و دقیق پروتکل های بهداشتی اطمینان را در اولیاء ایجاد کند تا در زمان بازگشایی و سایر مواقع در مدرسه حضور نداشته باشند.

در ابتدای این جلسه دکتر کاظمی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت: آخرین هماهنگی ها و تصمیمات صورت گرفته و از روز شنبه مورخ ۹۹/۶/۱۵  آغاز سال تحصیلی جدید خواهد بود.

وی افزود: با توجه به گنجایش مدارس و در جهت رعایت بهتر پروتکل های بهداشتی دانش آموزان مدارس تقسیم بندی خواهند شد.

وی گفت: الزام و اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست ولی کلیه کلاس ها و مدارس دایر هستند.

دکتر کاظمی با اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مدارس عنوان داشت:  طی بازدید های مختلفی که صورت گرفته کلیه مدارس پروتکل های بهداشتی را کاملا رعایت می کنند و سلامت دانش آموزان در اولویت برنامه های آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: نیرو های مدارس ساماندهی شده، برنامه ها معین شده و مدارس برای بازگشایی در روز شنبه مورخ ۱۵/۶/۹۹ آمادگی کامل دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به کسر نیرو در سال تحصیلی جدید گفت: تعداد ۶۶۳ نفر در کلیه مقاطع کسر نیرو داریم ولی با تدابیر صورت گرفته شده در حال حاضر ۳۵ نیرو برای سال جدید کسر نیرو داریم که نیاز به همکاری نیرو های موجود شهرستان هستیم.

وی با اشاره به تهیه درسنامه آموزشی برای دانش آموزان گفت: برای آن دسته از دانش آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند درسنامه آموزشی و تولید محتوا توسط همکاران آموزش و پرورش تهیه شده است.

دکتر کاظمی بیان داشت: در جهت تدریس بهتر و خدمات بیشتر ۱۳۰مدرسه روستایی شهرستان مرند از اینترنت رایگان بهره مند شده اند.

وی بیان داشت: ساعات تدریس ۳۵ دقیقه خواهد بود و  دانش آموزان حتما باید دستکش داشته و مرتبا با آب و صابون دست های خود را شستشو دهند.

 

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند