معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در سخنرانی پیش از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (جمعه ۹۹/۰۶/۰۷) ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت ابا عبداله الحسین (ع) گفت: این ایام یادآور مظلومیت و مهجوریت دین و رهبری دینی در دهه های اول تمدن اسلامی است.

وی افزود: امروزه وظیفه ما پرهیز از تولید بدعت در چارچوب فلسفه عاشورا و تقابل با تحریفات این فلسفه می باشد دشمن تمام تلاش خود را در طول تاریخ در راستای تحریف دین اسلام، غدیر، تحریف امامت و ولایت،تحریف عاشورا و.. را انجام داده و امروز هم این عمل را انجام می دهد چرا که انقلاب اسلامی در راستای فرهنگ غدیر عاشورا می باشد.

وی گفت:ما وظیفه داریم فلسفه قیام عاشورا را معرفی نمایم یعنی در جریان تحریف ما هم شریک نباشیم ،قیام عاشورا برای احیاء دین غبار گرفته در اثر انحرافات می باشد و ابزارش رفتار شرعی و عقلانی، امر به معروف و نهی از منکر می باشد، رفتاری که مبتنی بر فطرت و عقلانیت است و عزت مندی انسان را به دنبال دارد، تعالی و تقرب انسان را به دنبال دارد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: امر به معروف دو وجهه این جهانی و آن جهانی است هم ماده و هم معنوی است ، هم بازدارنده و هم سازنده است و به خاطر آن اهمیت دارد که قاعده ساخت انسان می باشد و آنهم انسان تربیت یافته مبتنی بر عقلانیت،انسان عقلانی رفتار حسی ندارد.

وی ادامه داد: فردا تاسوعا و پس فردا عاشورا است فردا بخاطر عاقلانه عاشق شدن اصحاب و یاران و فرزند حسین (ع) این عزیز و سعی بی منتها بر درک عشق محض خداوند متعال اتفاق می افتد و بخاطر این پس فردا معاشرت با خالق آغاز می شود، تاسوعا روز نهم نیست روز وسعت اندیشه ها است ، روز وسعت یافتنی تفکر انسانهای عاقل عاشق می باشد و عاشورا روز معاشقه ، روز عشرت با خداوند است.

فرماندرا شهرستان ویژه مرند گفت: امام حسین (ع) فرمود،ای مردم خداوند بندگان را آفرید تا او را بشناسند آنگاه که او را شناختند پرستش کنند و آنگاه که او را پرستش کردند از پرستش غیز او بی نیاز شوند که این روز بهجت است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با اشاره به مناسبت هفته دولت بیان داشت: یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر عزیز ، شهدای فاخر انقلاب اسلامی و قوه مجریه و سایر شهدا ، به ویژه امروز شهدای نظام سلامت را گرامی می داریم.

وی افزود: پیامد همه دولتها توسعه و پیشرفت می باشد و متناسب با شرایط داخلی و اقتضائات آن، توانمندی کشور از منظر نیروی انسانی ، محیط زیست ،ا منیت ،منابع طبیعی ،علوم ،تکنولوژی، عقلانیت جامعه و انباشت تجربی آن و متناسب با تعاملات با نظام بین المللی دنبال تحقق اهداف خود می باشد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران نیز براساس نگاه و جهان بینی الهی خود در صدد توسعه مادی و معنوی انسانها است ولی اگر به چهل و دو سال گذشته نگاه کنیم تعاملات نظام بین المللی به ویژه نظام لیبرال دموکراسی با ما دشمنانه بود چرا که این نظام راهکار نجات انسان ها را لیبرال دموکراسی می داند و تحمل سایر دیدگاه ها را ندارد حتی در مقابل شوروی سابق از ترس اینکه مارکسیسم جایگزین لیبرال دموکراسی شو با آن کشور و بلوک شرق  جنگ سرد  و رقابتهای تسلیحاتی ، اقتصادی و فرهنگی را شروع و در آخر منجر به فروپاشی بلوک شرق گردید.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز هم دشمنان به دنبال این قاعده میباشند با انواع حیله ،ترفند ،ترور، جنگ تحمیلی، تحریم، مسایا حقوق بشری ساختگی، عملیات خرابکارانه، شهید نمودن دانشمندان هسته ای و  شهید نمودن انسانهای وارسته همچون سردار سلیمانی عزیز و ابوالمهدی و دهها مانع دیگر دنبال این هستند که قاعده الهی دین اسلام و جهان تشییع را شکست دهند چرا که تحمل اندیشه های بدیل را ندارند و تا زمانیکه حق و باطل وجود دارد این جریان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: وضعیت امروز ما و عملکرد دولتها را بفرموده مقام معظم رهبری کاستی ها و نقصان ها است ولی بخش اعظم این مشکلات به دلیل دشمنان می باشد.

گرشاسبی بیان داشت: امروز با این همه کار شکنی که در زمان جنگ که دوران سخت ما و دفاع ما بود حتی سیم خاردار به ما نمی فروختند و در جریان سازندگی تکنولوژی به ما نمی دادند ، ما را تحریم کردند و امروز علیه ایران عزیز سخت ترین تحریم ها را وضع و اجرا می نمایند به نحوی که بدترین اقدام تروریسم اقتصادی در جهان  توسط ترامپ علیه مردم ایران اجرا می شود.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند بیان داشت: کشور در سایه همدلی ،وحدت،تلاش ،همکاری ،هم افزایی،مدیریت عالمانه در حرکت به سوی توسعه می باشد.

وی افزود: این مه ماست شما در تحریم همه جانبه دشمن بتوانید کشور را مدیریت نمائید که جمهوری اسلامی ایران  در شرایط جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی ،جنگ نظامی با سر صحنه بودن مردم کشور را مدیریت می نماید.

فرماندار شهرستان ویژه مرند ادامه داد: امنیت تولید می نماید ، تولید کالا و ثروت می نماید، انتخابات برگزار می نماید، نظام سلامت و سایر مدیریت بیماری کرونا می نماید ، کمکهای مومنانه و مواسات انجام می دهد، سازندگی می کند ،که این نشان از تلاش همه دارد و از این بابت از همه مردم فهیم که همواره یارو یاور دولت مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند تشکر و قدردانی می نمایم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه های هفته دولت امسال بیان داشت: امسال ما بیش از۶۰ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان داشته ایم که از جمله آنها در حوزه گاز رسانی ،آبرسانی ،کشاورزی، عمران شهری ، عمران روستایی بوده است .

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند