معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه “همه با هم برای هم تا مهار کرونا” اظهار داشت : عادی انگاری یک باور غلط است و باید آنرا اصلاح کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه “همه با هم برای هم تا مهار کرونا” بیان داشت: موضوع کرونا ، موضوع بسیار مهم و حساس است و همه در برابر کنترل و پیشگیری از آن مسئولیم و باید آنرا جدی بگیریم.

وی ادامه داد: کرونا یک بیماری ناشناخته است و فعلا نمی توان قاطعانه ابعاد بیماری را تشریح کرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: فاصله گذاری اجتماعی ، رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک سه راهکار ساده است که حداقل رفتار در برابر بیماری است.

وی افزود: خوشبختانه در اوایل دوران شیوع بیماری توانستیم بهتر عمل کنیم ولی متاسفانه بعد از بازگشایی ها از جمله برپایی مراسمات جشن و عزا ، شیوع مجدد بیشتر شده که باید کنترل شود.

وی گفت: عادی انگاری یک باور غلط است و باید آنرا اصلاح کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به بسیج تمام ادارات و نهاد ها در کنترل و پیشگیری  از این بیماری بیان داشت: همه در برابر کنترل و پیشگیری از این بیماری مسئولیم و ادارات  هم در مجموعه دستگاه خود و خانواده و جامعه در خط مقدم مبارزه قرار دارند.

فرماندار شهرستان ویژه مرند تصریح کرد: باور سازی در نظام اجتماعی و ایجاد رویکرد جدید برای مبارزه بهتر با بیماری صورت گیرد و باید جبرا شرایطی را برای مقابله بهتر با بیماری قبول کنیم.

وی تاکید کرد: نظام اداری باید آگاهانه و فعالانه با بیماری مقابله کند و باید مسیر را اصلاح کنیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: کلیه ادارات شهرستان ضمن رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی از جمله ضد عفونی محیط اداری ، الزام رعایت استفاده از ماسک ، الزام رعایت بهداشت فردی همکاران و… گزارش عملکرد در زمینه کرونا را اعلام نمایند.

داود گرشاسبی ادامه داد: وضعیت این بیماری در کل دنیا نامعلوم است و نمی توان تصمیم گیری دقیقی کرد ولی همیشه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم .

وی با اشاره به وظیفه همگانی برای مقابله با این بیماری گفت: همه مردم ، مسئولین در برابر آگاه سازی جامعه ،خانواده و رعایت پروتکل های بهداشتی وظیفه داریم و فضای مجازی و رسانه ها وظیفه مضاعف تری در این قبال دارند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مدارس و دانشگاهها آمادگی برای سال تحصیلی جدید را داشته باشند افزود:کلیه مدارس و دانشگاه های شهرستان برای سال تحصیلی جدید آمادگی لازم را داشته باشند و آموزشهای لازم برای کارکنان و آماده سازی زیر ساخت ها برای زمان بازگشایی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: نباید نسبت به بیماری کووید ۱۹ بی تفاوت باشیم و باید برای کنترل بیماری احساس مسئولیت داشته باشیم و رفتار های عقلانی را در جامعه ترویج دهیم.

  • نویسنده : روابط عمومی
  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری شهرستان ویژه مرند