جلسه مشورتی خیرین سلامت با حضور اعضا به ریاست معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند برگزار گردید.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند با تشریح  وضعیت موجود  در بخش بهداشت و درمان کشور و امکانات و تجهیزات بهداشتی درمانی موجود در شهرستان برای خدمات رسانی مناسب به مردم و همچنین حفظ آمادگی در مواجهه با بروز بیماریهای گوناگون مانند بیماری کرونا که هم اکنون کشور و به طبع آن شهرستان با آن روبرو است گفت : برای رسیدن به نقطه مطلوب از نظر امکانات و تجهیزات پزشکی و ارتقاء بهداشت عمومی و همچنین ارائه خدمات درمانی شایسته به شهروندان  نیازمند مشارکت  مردم و همکاری همه جانبه در تامین اساسی ترین نیاز افراد که همان سلامتی می باشد هستیم.

وی گفت: با شناسایی خیرین عرصه سلامت و جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی و با بررسی‌های کارشناسی کمک‌های خیرین سلامت، شهرستان به سمت نیازهای واقعی سوق داده می شود و در بهترین جای ممکن هزینه شود.

گرشاسبی ادامه داد: خیران سلامت مهم ترین بازوی کمک به مسئولان بوده و مشارکت آنان در مقوله بهداشت و درمان راهکار مهمی برای رفع مشکلات فعلی تامین تجهیزات و امکانات اولیه مورد نیاز بخش سلامت و درمان است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: فعال کردن مجمع خیرین سلامت برای بهره گیری از توانمندی های مادی و معنوی آنان با هدف مشارکت مردم در تأمین نیازهای بهداشتی و درمان یک نیاز اساسی است.

وی گفت: برای رسیدن به بالاترین سطح سلامت در جامعه به مشارکت و هم فکری خیران نیاز است.

فرماندار ویژه شهرستان تصریح کرد: نیازمندیهای حوزه سلامت شناسایی و اولویت بندی شودو اعمال سلیقه شخصی در این حوزه نباید بکار گرفته شود.

وی ادامه داد: مجمع هرگونه مبالغ جمع آوری شده و هزینه شده را شفاف سازی کند تا اعتماد مردمی بیشتر گردد.

وی هدف از تشکیل این جلسه را ایجاد یک ساز و کار مناسب و اصولی جهت هدفمند کردن کمکهای خیرین در جهت اهداف مشخص و تامین اولویتهای بهداشت و درمان از طریق تشکیل مجمع خیرین سلامت شهرستان عنوان کرد که این مجمع با یک رویکرد مردمی و بدور از هرگونه اهداف سیاسی فعالیت نماید.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند