مسعود شکرانی در جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد ضمن تبریک میلاد امام محمد نقی (ع) گفت: بازار نقش مهم و کلیدی در رابطه با تامین نیاز مردم دارد و در این راستا اتاق اصناف و اداره صمت وظیفه سنگینی برعهده دارند.

وی تاکید کرد: باید نظارت دقیقی بر بازار صورت گیرد و از جمله وظایف این کارگروه تامین و نظارت بر اقلام مورد نیاز مردم است.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار با اشاره به نقش اصناف در کنترل شیوع بیماری کرونا بیان داشت: با توجه به شرایط بیماری کرونا و شیوع بیشتر آن  که در کشور و حتی شهرستان متاسفانه مشاهده شده کمترین رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه اصناف است که باید اتحادیه های مربوطه، اداره صمت و سایر دستگاهها با تشکیل اکیپ های بازرسی نظارت جدی بر این موضوع داشته باشند که در غیر اینصورت به ناچار باید محدویتها اعمال و بازار تعطیل خواهد شد.

وی با اشاره به نظارت بیشتر بر توزیع اقلام تنظیم بازار بیان داشت: در زمینه تامین گوشت قرمز ، مرغ ، تخم مرغ کنترل دقیق تر و بیشتر صورت گیرد و اجناس که به عاملین توزیع می شود به صورت چرخشی انجام شود و تعداد فروشگاههای توزیع در جهت رفاه حال مردم و افزایش دسترسی مردم به ویژه در مناطق محروم شهرستان بیشتر شود.

شکرانی تاکید کرد: دغدغه اصلی ما تنظیم بازار و خدمات دهی بهتر در جهت تامین مایحتاج مردم است که با توجه به گستردگی سطح بازار نیاز به همکاری بیشتر و تعامل بین بخشی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به قرار گرفتن در پایان سال و حضور بیشتر مردم برای خرید ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف ، اکیپ های بازرسی حضوری فعال تر در سطح بازار در جهت کنترل قیمت ها و سایر موارد ابلاغی داشته باشند.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار در راستای نظارت همگانی بر بازار افزود: اتاق اصناف شهرستان نسبت به اطلاع رسانی سامانه ۱۲۴ در سطح بازار و اماکن عمومی اقدام نماید تا همه مردم در بحث نظارت  مشارکت نمایند.

وی تاکید کرد: خروج اقلام اساسی از سوی نیروی انتظامی در مبادی شهر کنترل شود و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

مسعود شکرانی در خاتمه به ادارات صمت و جهاد کشاورزی جهت آگاهی لازم برای تامین میوه شب عید تاکید نموده و افزودند: ضمن بر آورد نیاز و  پیش بینی مکانهای توزیع ، بر اماکن (سردخانه ها) نیز نظارت شود تا از فساد میوه ها جلوگیری گردد.

 

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند