معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: براساس گزارشات و ارزیابی های بعمل آمده وضعیت زرد در شهرستان حاکم شده و تقاضای همیشگی ما از شهروندان این است که اصول و پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

فرماندار ویژه شهرستان مرند با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا تنها یک نفر بوده گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد پی سی آر مثبت ما ۵ نفر و تعداد بستری نیز ۶ نفر بوده است.

وی ادامه داد: متاسفانه عادی انگاری در شهرستان بیشتر شده که این بی توجهی می تواند عامل مهم در شیوع بیشتر و بازگشت به وضعیت قرمز شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد : اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود باید منتظر روز های بحرانی و اعمال محدویت ها در مشاغل شغلی شویم و اگر وضعیت شهرستان چنین پیش برود به شدت نگران کننده است.

گرشاسبی خاطر نشان کرد: از مردم فهیم شهرستان مرند تقاضا دارم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساسیت بیشتری داشته باشند تا بار دیگر شامل اعمال محدویت ها و افزایش فوتی در شهرستان نباشیم.

وی ادامه داد: مردم خود را درگیر مسافرت و میهمانی ها نکنند و هشدار های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا را جدی بگیرند تا دچار پیک خطرناک نباشیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند