معاون  استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند ضمن تقدیر از زحمات کادر درمانی گفت: کادر درمانی شهرستان در طول چندین ماه از شیوع بیماری کرونا متحمل زحمات فراوانی شده اند که باید با رعایت پروتکل های بهداشتی ضمن قطع زنجیره کرونا با کادر درمانی همکاری کنیم.

وی افزود: متاسفانه عده ای از افراد برای مبارزه و قطع زنجیره کرونا همکاری نمی کنند که باعث شیوع و یا انتقال این بیماری می شوند.

گرشاسبی گفت: با همکاری و تعامل مردم توانسته ایم از وضعیت قرمز به نارنجی برگردیم و برای تثبیت و یا عبور از آن به وضعیت زرد نیاز به همکاری صمیمانه مردم هستیم.

وی ادامه داد: مردم و بخصوص اصناف در این زمینه همکاری چشمگیری داشته اند که از آنها تشکر می کنم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت: با توجه به در پیش بودن فصل سرما احتمال قوت و اوج گیری بیماری کرونا بسیار است که برای مقابله با آن نیاز به همکاری مردم هستیم.

رئیس ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا شهرستان تصریح کرد: تغییر وضعیت از قرمز به نارنجی دلیل بر پایان بیماری نیست و فقط توانسته ایم سطح بحران را یک گام تقلیل دهیم  ولی باز نزدیک به کرونا هستیم که رعایت پروتکل های بهداشتی عامل اساسی برای مهار این بیماری است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به همکاری مردم در تثبیت این وضعیت گفت: اگر دوباره به وضعیت قرمز برگردیم باز ناچار به تعطیلی گروههای شغلی هستیم که برای تثبیت وضعیت نارنجی و حتی زرد  نیاز به همکاری و تعامل مردم و تمامی گروههای شغلی داریم.

فرماندار ویژه شهرستان مرند با بیان اینکه دورهمی ها عامل مهم در شیوع بیماری است افزود: شب یلدا در پیش است و مردم با عدم برگزاری مراسمات و جشن ها و با رفتار هوشمندانه خود علاوه بر غلبه به بیماری به سلامتی دیگران بخصوص خانواده احترام قائل شوند.

گرشاسبی خاطر نشان کرد: سلامتی مردم در اولویت قرار دارد و از تمام مردم تقاضا دارم از هرگونه دورهمی ، برگزاری جشن ها و مراسمات در جهت کنترل بیماری کرونا خودداری کنند تا شاهد بروز وضعیت بحرانی در شهرستان نباشیم.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند