در راستای بررسی آخرین وضعیت دانشگاه فرهنگیان ، دکتر روشندل معاون آموزشی کل دانشگاه فرهنگیان کشور به همراه جمعی از مسئولین شهرستانی با حضور در محل فرمانداری با معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند دیدار و گفتگو کرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی خواستار تسریع در اجرا و پذیرش دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان در شهرستان مرند شد.

 

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در این دیدار گفت: آغاز فعالیت دانشگاه فرهنگیان در شهرستان مرند یک دغدغه است و تلاش می کنیم تا ضمن رفع مشکلات به زودی شاهد پذیرش دانشجو باشیم.

وی افزود: مدرسه خضراء در مرند و دانشسرای شهر زنوز هر دو به عنوان دانشکده فرهنگیان در شهرستان انتخاب شده اند که باید در اجرا و راه اندازی آنها به عنوان دانشکده تسریع شود.

وی گفت: تلاش شود تا در ترم بعدی ( بهمن ماه سالجاری ) هر دو دانشکده مورد افتتاح و فعالیت خود را آغاز کنند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: صدور مجوز برای آغاز به فعالیت دانشکده در شهرستان یک فرصت بزرگ است و حضور دانشکده در شهرستان می تواند از لحاظ فرهنگی و علمی بسیار موثر برای شهرستان باشد.

گرشاسبی خاطر نشان کرد: جابجایی و انتقال اسناد بین آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان انجام شده و نباید اجازه دهیم از فرصت به وجود آمده برای شروع به کار دانشکده سوء استفاده کنند و باید با همت شهرستانی برای پذیرش و آغاز فعالیت اقدام کنیم.

وی ادامه داد: شهرستان مرند دومین شهر استان از لحاظ جمعیت است و با توجه به وجود پتانسیل های علمی و فرهنگی و تاریخی فراوان وجود دانشکده فرهنگیان برای تربیت نیروی انسانی ماهر برای شهرستان بسیار مثمر ثمر واقع شود.

در ابتدای این دیدار دکتر روشندل افزود: در تلاش هستیم با توجه به شرایط کرونا از ترم آینده ( بهمن ماه سالجاری) حداقل یکبار در هفته دانشگاه فرهنگیان به صورت حضوری فعالیت کند و دانشجویان حضور فیزیکی در دانشکده داشته باشند.

معاون کل آموزشی دانشگاه فرهنگیان کشور بیان داشت: جوانان استقبال خوبی از ورود به دانشگاه فرهنگیان دارند جرا که از بدو ورود از مزایای ویژه ای برخوردار  هستند و وجود دانشکده فرهنگیان در شهرستان یک فرصت و ظرفیت خوبی است.

  • منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند