فرماندار ویژه مرند گفت: برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مرند، تعداد ۲۰۰ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، داود گرشاسبی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد:  برای بخش های یامچی و کشکسرای ۳۰ شعبه و برای بخش مرکزی شامل شهرهای مرند، زنوز و بناب، ۱۴۰ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

فرماندار ویژه مرند ضمن اشاره به ثبت نام ۱۲۴ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۶۲ نفر در مرند، ۱۱ نفر در بناب، ۱۴ نفر در زنوز و ۱۰ نفر در شهرهای کشکسرای و یامچی ثبت نام کرده بودند که ۲۴ نفر از آنها انصراف داده و سه نفر نیز رد صلاحیت شدند.

فرماندار ویژه مرند در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی گفت: قبلا برای شروع احداث این بیمارستان با مشکلاتی از قبیل سند زمین آن مواجه بودیم که با رفع آن، ردیف اعتباری آن در بودجه امسال آمده است اما اینکه این بودجه چقدر محقق شود، به شرایط بستگی دارد.

گرشاسبی با اشاره به تاخیر در اجرای برخی پروژه‌های عمرانی در مرند تاکید کرد: بخش اعظمی از مسائل و مشکلات به دلیل نوع نگاه ما در شهرستان و ایجاد بازدارندگی در مسیر توسعه است که در این راستا باید نوع نگاه ما در مرند تغییر یابد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد باند فرود هلیکوپتر در شهرستان گفت: مرند با جمعیت ۲۵۰ هزار نفری، پد هلیکوپتر نداشت که با اقدامات انجام شده، تعداد سه مورد پد هلیکوپتری در شهرک ولیعصر، قره تپه و گلین قیه افتتاح خواهد شد.

فرماندار مرند همچنین با بیان اینکه معدن، یک ثروت بوده و درآمد بسیاری از کشورها از معادن است، افزود: متاسفانه در شهرستان ما برداشت دیگری از این موضوع وجود دارد و اگر می خواهیم مرند توسعه یابد این زیرساخت‌ها باید در شهرستان ایجاد شود.

گرشاسبی در مورد تجهیز ۲ مرکز بهداشت تازه افتتاح شده در شهرستان خاطرنشان کرد: این مراکز بهداشت در روستاهای دولت آباد و هرزندجدید، متاسفانه تجهیز نشده، افتتاح شدند که تلاش و رایزنی های خود را برای تجهیز این مراکز انجام می دهیم.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل جلسات سه نفره با حضور امام جمعه و نماینده مجلس در شهرستان گفت: بهبود رفتارها در شهرستان و دوری از تقابل و عوامل بازدارنده، موجب توسعه شهرستان است، از این رو همه ما باید دنبال کار جمعی و توسعه باشیم.

فرماندار مرند در مورد روند اجرای پل دهستان دولت آباد نیز اعلام کرد: اجرای پل دولت آباد که در مراحل پایانی قرار دارد به دلیل عدم پایبندی برخی نهادهای شهرستان به انجام بعضی کارها، متوقف شده است که در این خصوص نیز پیگیری های لازم را از طریق وزارت راه برای تامین بودجه انجام دادیم.