معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه هماهنگی خرید تضمینی گندم گفت: شهرستان مرند آمادگی خرید تضمینی گندم از کشاورزان را دارد.

وی افزود: مراکز خرید مشخص شده و آموزشهای لازم برای افراد ارائه شده است.

فرماندار شهرستان ویژه مرند بیان داشت: مراکز خرید تضمینی گندم در شهرستان آماده شده که از جمله آنها در شهر مرند، یکانات ، شهر یامچی ، روستای النجق ، کشکسرای ، روستای بهرام ، هرزندات می باشد.

وی ادامه داد: گندم یکی از کالاهای اساسی و استراتژیک است و هدف اصلی تامین امنیت غذایی  و مایحتاج شهرستان است.

وی با اشاره به برخورد قانونی با قاچاق گندم گفت: خروج غیر قانونی گندم از شهرستان ممنوع است و با افراد متخلف و سلف خرید برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: قیمت های خرید تضمینی گندم و قوانین مرتبط به آن مشخص شده و باید به ایجاد زیر ساخت ها و کیفی سازی و ایمنی انبار ها و کارگران در این زمینه توجه شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به قیمت های تعیین شده تصریح کرد: قیمت های تعیین شده برای خرید تضمینی گندم به ازای هر کیلوگرم ۵۰ هزار ریال است( قیمت مصوب ۴۰ هزار ریال برای هر کیلو گرم است و هر کس گندم تضمینی تحویل دهد ۱۰هزار ریال هم جایزه دارد) و قیمت خرید کلزا ۱۱۰ هزار ریال می باشد.

فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: خرید تضمینی گندم در سال گذشته  یک هزار و ششصد تن بوده که امسال پیش بینی می شود به دوازده هزار تن برسد.

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند